Pęczek oczyszczający – biała szałwia i palo santo

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 35,00 zł 35.00
liczba szt.
Zyskujesz 3 pkt [?]
dodaj do schowka

Opis

Pęczek oczyszczający stanowi połączenie dwóch pierwiastków elementarnych – kobiecego reprezentowanego przez białą szałwię oraz męskiego manifestującego się w energii palo santo. Oba komponenty symbolicznie zespolone czerwonym bawełnianym sznurkiem i zwieńczone malutkim pentagramem obrazują najwyższy akt tworzenia. Jest to idealna kompozycja oczyszczająca z zalegających i obciążających energii. Pęczek został dodatkowo wzbogacony naturalnym kryształem selenitu, który łączy oba aspekty i pozwala im wzajemnie współistnieć.

Oczyszczające wiązka składa się z pęczka białej szałwii (20-25 g) oraz drewienka palo santo (ok. 5 g). Została ona uzupełniona naturalnym selenitem, opleciona jest czerwonym bawełnianym sznurkiem z niewielkim metalowym pentagramem. Pęczek zapakowano w estetyczny woreczek ręcznie uszyty z surowego płótna bawełnianego zaciągany bawełnianym sznurkiem.

 

Biała szałwia, zwana także szałwią ceremonialną, od wieków znajdowała zastosowane religijne. Jako kadzidło do dziś ceniona jest ze względu na obfitość dymu uwalnianego podczas palenia jej liści. Charakteryzuje się on intensywną leśną wonią, która długo pozostaje w powietrzu. Dym białej szałwii służy do oczyszczania i wypędzania nieproszonych bytów. Usuwa negatywną energię z pomieszczenia, uwalnia od złych uczuć i niekorzystnych wpływów.

Palo santo oznacza „święte drzewo”. To roślina o unikalnym zapachu i niezwykłych właściwościach, zarówno aromatycznych, jak i leczniczych. Jego żywica oczyszcza umysł, koi zmysły i zwiększa przepływ energii, co ułatwia medytację i pomaga osiągnąć stan relaksacji. Święte drzewo od dawna wykorzystywane jest także w indiańskiej medycynie – jego żywica działa antyseptycznie i przeciwzapalnie, ponadto uważa się, iż wykazuje właściwości przeciwnowotworowe.

Selenit, zwany także kamieniem księżycowym, stał się jednym z kluczowych minerałów reprezentujących pierwiastek kobiecy. Jest ściśle powiązany boginią Selene, patronką księżyca oraz narodzin. Stosuje się go w magii księżycowej i podczas komunikacji z bytami niematerialnymi. Położony pod poduszką wywołuje barwne, nierzadko prorocze sny. Selenit wyzwala głęboko uśpione talenty, także te z poprzednich inkarnacji.

 

Waga pęczka w woreczku: ok. 35 g

Oczyszczającego pęczka można użyć jako kadzidła podpalając całość lub rozwiązując go i podpalając białą szałwię oraz palo santo oddzielnie. Po podpaleniu pęczek lub drewienko należy zgasić delikatnie nań dmuchając – z żarzącego się fragmentu wydobędzie się aromatyczny dym.

Biała szałwia pochodzi z upraw północnoamerykańskich. Jej świeże liście zostały związane w pęczki i poddane procesowi suszenia w suszarniach. Palo santo natomiast zbierane jest z ekologicznych upraw celowych w Peru. Oznacza to, że nie jest ono pozyskiwane z dziko rosnących drzew, tylko z roślin hodowanych specjalnie na kadzidło. Na tego typu uprawach nie stosuje się również żadnych chemicznych środków ochrony roślin ani nawozów.

 

Lecznicze właściwości szałwii i palo santo zostały opisane w oparciu o fachową literaturę, mimo to nie wolno ich traktować jako zamiennika farmakoterapii. Należy mieć na uwadze, że nawet najmądrzejsza książka nigdy nie zastąpi wizyty u lekarza.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl