Szamańska muszla Abalone do kadzenia

Dostępność: chwilowo niedostępny
Cena: 29,00 zł 29.00
liczba szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]
dodaj do schowka

Opis

Muszle Abalone to naturalne skorupy pochodzące od popularnego gatunku ślimaka zwanego słuchotkiem lub uchowcem. Wnętrze muszli o spiralnej strukturze z charakterystycznym rzędem otworów oddechowych pokrywa przyjemna dla oka opalizująca masa perłowa.

Dawniej te występujące w zimnych wodach przybrzeżnych niemal każdego kontynentu mięczaki służyły za pokarm Indianom zamieszkującym pacyficzne wybrzeża Ameryki Północnej. Piękne muszle abalońskie były nie tylko cennym surowcem do wyrobu biżuterii, miały także zastosowanie obrzędowe.

Muszle symbolizują pierwiastek kobiecy oraz mają działanie oczyszczające i harmonizujące. Pozytywnie wpływają na stabilizowanie emocji, ich rozumienie oraz poprawne przeżywanie. Ponadto usprawniają zdolności komunikacyjne, wspomagają porozumiewanie się i podnoszą jakość kontaktów interpersonalnych. Przebywanie z muszlą pozwala wyciągać konstruktywne wnioski z doświadczeń oraz przepracować przeżyte traumy i straty.

Stosowanie naturalnych muszli jako kadzielnic do spalania ziół ma bardzo długą tradycję. Zwyczaj ten, spotykany szczególnie w praktykach szamańskich, wiąże się z symboliką żywiołów. Akt spalania kadzidła w muszli stanowi bowiem wizualizację współistnienia ze sobą poszczególnych elementów strukturalnych. Muszla stanowi manifestację żywiołu wody, żar węgla symbolizuje ogień, a spalane zioła i dym snujący się ku górze to odpowiednio ziemia i powietrze. Spalając kadzidło w ten sposób urzeczywistniamy nierozerwalną, naturalną więź.

Muszla jest dedykowana do spalania kadzideł ziołowych.

Przy pracy z muszlą zaleca się stosowanie małych węgli trybularzowych o średnicy 33 mm oraz piasku rytualnego.

Wymiary muszli: ok. 12,5 x 9,5 cm

Niektóre muszle mogą posiadać nieznaczne ubytki w postaci drobnych pęknięć lub otworów. Są one naturalnym wynikiem cyklu życia słuchotków i w żaden sposób nie wpływają na walory użytkowe muszli.

Oferowana muszla jest dziełem natury, dlatego jej wygląd może w pewnym stopniu odbiegać od prezentowanego na zdjęciach, nie istnieją też dwa identyczne egzemplarze.

 

UWAGA

Podczas spalania kadzideł, muszla może się nagrzewać do wysokich temperatur. Należy zatem zachować szczególną ostrożność w trakcie jej użytkowania (dosypywania kadzidła, przenoszenia itp.). W celu zapewnienia lepszej izolacji termicznej pomiędzy żarzącym się węglem, a muszlą, zalecane jest stosowanie piasku rytualnego.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl