Kaduceusz – amulet z rzemykiem

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 10,00 zł 10.00
liczba szt.
Zyskujesz 1 pkt [?]
dodaj do schowka

Opis

Kaduceusz – początkowo dwa splecione węże funkcjonowały jako atrybut uzdrowiciela, boga starożytnej Mezopotamii, który uleczał wszystkie choroby. Przejęty przez symbolikę grecką, stał się dla boga Hermesa różdżką (oznaczającą ziemię lub łączność między ludźmi i bogami). Węże splecione wokół różdżki to znaki ognia i wody oraz przeplatania się porządku i chaosu. Znak uzdrawiający to czterokrotne skrzyżowanie węży – jako równowaga czterech żywiołów, których dobre współistnienie zapewnia zdrowie organizmom żywym. Skrzydła nad laską to symbol powietrza i uwolnienia duszy ludzkiej z przywar i nałogów.
opis producenta

Kaduceusz, zwany także kerykejonem, jest atrybutem greckiego boga kupców, wędrowców i złodziei, Hermesa. Jak podają mity, Hermes otrzymał niegdyś od Apollina oliwną (według jednego z przekładów leszczynową) laskę, dzięki której mógł łagodzić wszelkie spory i jednać nieprzyjaciół. Gdy pewnego dnia na swojej drodze spotkał dwa walczące ze sobą węże, rzucił między nie laskę, a te oplotły się wokół niej. Od tej chwili laska służyła Hermesowi do godzenia zwaśnionych i nigdy się z nią nie rozstawał.

Choć kaduceusz bywa mylony z laską Asklepiosa, jemu także przypisuje się właściwości uzdrawiające – węże (prawdopodobnie właśnie węże Eskulapa) symbolizują życie, odrodzenie i wieczny powrót. Dwa splecione węże odzwierciedlają ponadto dwie przeciwstawne siły, które połączone ze sobą stanowią o harmonii i ładzie. Wąż jest także starożytnym symbolem wiedzy.

Amulety, uważane za najstarsze narzędzia magiczne, charakteryzują się niezwykle szerokim zastosowaniem. Trwale uwieczniony symbol jest niczym niewidzialna tarcza zabezpieczająca posiadacza przed energią pochodzącą z określonego źródła.

Oferowane amulety wykonane są z wysokiej jakości stopu mosiężnego, co nadaje im trwałość i wytrzymałość, a delikatny kolor starego złota czyni z nich elegancją ozdobę.

Każdy amulet zapakowany jest w estetyczny kartonik.
Do każdego amuletu dołączony jest czarny rzemyk z ekoskóry.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl